GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 12746154
*
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:51:26
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
*
Miniatyrer
Kondition: en är lagad
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
7211 Miniatyrer
ett par, akvareller, silverramar, 1939, yttermått ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:17 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57



